Praca w policji – wymagania

Wiele osób już od dziecka marzy o konkretnym zawodzie i zazwyczaj jest to odpowiedzialny zawód. Z czasem jednak decyzja się zmienia, ale nie u każdego. Są np. osoby, które marzą o tym, aby pracować w policji. W jaki sposób wygląda taka praca i jakie są wymagania?

Okazuje się, że praca w policji wymagania posiada całkiem spore. Do takiej pracy trzeba się w odpowiedni sposób przygotować, a później zdać wszystkie testy i egzaminy. Tylko pozytywne przejdzie przez cały system nauczania sprawi, że chętne osoby będą mogły podjąć pracę w policji.

Jak zostać policjantem?

Na początek trzeba rozpocząć od tego, że o pracę policjanta mogą starać się tylko i wyłącznie osoby, które:

  • posiadają polskie obywatelstwo,
  • posiadają nieposzlakowaną opinię,
  • nie są skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystają z pełni praw publicznych,
  • posiadają co najmniej wykształcenie średnie,
  • posiadają odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych,
  • są podległe konkretnej dyscyplinie służbowej.

Jeśli te wymagania zostały spełnione, to konieczne jest złożenie odpowiedni dokumentów, czyli: podanie o przyjęcie do służby w Policji, wypełniony kwestionariusz osobowy, kserokopie dokumentów.

Następnie następuje postępowanie kwalifikacyjne, które składa się na takie etapy, jak:
1. Test wiedzy
1. Test sprawności fizycznej,
2. Badania psychologiczne
3. Rozmowa kwalifikacyjna
4. Komisja lekarska
5. Ankieta bezpieczeństwa osobowego
6. Lista rankingowa.

Po przyjęciu do służby następuje około 6,5 miesięczne szkolenie zawodowe w wybranej szkole policyjnej.

Czy ciężko dostać się do policji?

Bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od konkretnych sytuacji. Są osoby, które nie będą miały problemu z żadnym etapem związanym z przyjęciem do policji, a są osoby, które zatrzymają się na jednym punkcie i nie będą w stanie ruszyć dalej. To wszystko zależy od indywidualnego podejścia.

Bardzo odpowiedzialna praca

Z pewnością bardzo dużo osób wie, że praca w policji jest bardzo wymagającym zawodem, który trzeba zawsze wykonywać zgodnie z prawem. Policjant też oczywiście musi znać prawo podczas wykonywania czynności służbowych.

Podsumowując można powiedzieć, że praca w policji wymagania to poważna decyzja i zawsze należy ją dokładnie kilka razy przemyśleć. Tylko i wyłącznie dzięki temu uda się dojść jak najwyżej i tylko wtedy uda się spełnić własne marzenie o wyjątkowej pracy. Ponadto osoby pracujące w policji powinny być zdyscyplinowane, aby dostosowywać się do wszystkich podstawowych komend i zadań.